Bosch KTR15NWFAG Undercounter Fridge
£335.00
Available to Order
Call 01952 613466 for availability
Call 01952 613466 for availability
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN4242005209125
The Bosch KTR15NWFAG Undercounter Fridge offers efficient cooling and ample storage capacity for your kitchen needs. With its sleek design and compact size, this undercounter fridge seamlessly blends into any modern kitchen decor. Featuring advanced technology, it ensures optimal temperature control and freshness for your food items. Explore the convenience of adjustable shelves and door bins, allowing you to organize your groceries effortlessly. Experience the reliability and quality of Bosch appliances with the KTR15NWFAG Undercounter Fridge.
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| GTIN | 4242005209125 |
| Model Number | KTR15NWFAG |
| Energy Rating | F |
| Product Type | Under Counter Fridge |
| Product Category Group | White Goods |
| Reversible Doors | Yes |
| Removable Door | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Total Capacity | 136 L |
| Net Refrigerator Capacity | 135 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Weight | 29 kg |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Weight | 31 kg |
| Shipping Height | 88 cm |
| Shipping Depth | 59 cm |
| Storage Compartment | Yes |
| Defrost Type | Manual |
| Depth | 58 cm |
| Additional Information | 1 removable door storage compartments. |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Colour | White |
| Installation Type | Built-Under |
| Height (cm) | 85 cm |
| Key Feature 2 | MultiBox drawer |
| Key Feature 1 | 135L capacity |
| Key Feature 3 | Reversible door |
| Features | 135L capacity, MultiBox drawer, Reversible door |
| Product Dimensions | 85cm x 56cm x 58cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |


