Bosch PKE61RAA8B 59.2cm Black Ceramic Hob
£275.00
Available to Order
Call 01952 613466 for availability
Call 01952 613466 for availability
- Manufacturer Guarantee: 1 year
- EAN: 4242005280384
Bosch PKE61RAA8B 60cm, 4 zones, 9 power levels, Touch control, Frameless
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| GTIN | 4242005280384 |
| Model Number | PKE61RAA8B |
| Needs Hard Wiring by an Electrician | Yes |
| Product Type | Ceramic Hob |
| Product Category Group | MDA |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of Power Levels | 9 |
| Weight | 7.3 kg |
| Shipping Width | 75 cm |
| Shipping Weight | 8 kg |
| Shipping Height | 100 cm |
| Shipping Depth | 59 cm |
| Control Type | Touch |
| Cooking Element Type | Ceramic |
| Depth | 52.2 cm |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Colour | black |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Electric Ceramic Hobs |
| Width | 59.2 cm |
| Display Screen Type | Digital |
| Amp Rating | 32 Amp |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |

