Indesit D2F HK26 S UK D2FHK26SUK 60cm Dishwasher - Silver- 14 Place Setting
£309.99
Available to Order
Call 01952 613466 for availability
Call 01952 613466 for availability
- ColourSilver
- Manufacturer Guarantee1 year
The Indesit D2F HK26 S UK D2FHK26SUK 60cm Dishwasher in Silver offers efficient and convenient dishwashing with its 14 place setting capacity. With its sleek design and powerful performance, this dishwasher ensures sparkling clean dishes every time. Experience hassle-free cleaning with advanced features and technology, making it the perfect addition to any modern kitchen.
| Manufacturer | Indesit |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Model Number | D2FHK26SUK |
| Energy Rating | E |
| Product Type | Dishwasher |
| Product Category Group | White Goods |
| Programmes | Eco, Intensive, Mixed, Fast&Clean 28', Pre-Wash, Push&GO |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Rinse Aid Indicator | No |
| Noise Level | 46 dB |
| Number of Temperature Settings | 3 |
| Place Setting Capacity | 14 |
| Weight | 43.1 kg |
| Water Consumption | 9.5 L |
| Shipping Width | 62.5 cm |
| Shipping Weight | 44.9 kg |
| Shipping Height | 91 cm |
| Shipping Depth | 67.5 cm |
| Control Type | Electronic |
| Depth | 59 cm |
| Child Lock | Yes |
| Colour | Silver |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 85 cm |
| Key Feature 2 | Fast&Clean cycle |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Key Feature 3 | Half Load option |
| Drying Technology | Manual |
| Half Load Supported | No |
| Features | Push&Go technology, Fast&Clean cycle, Half Load option |
| Product Dimensions | 85cm x 60cm x 59cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |

