Indesit I55RM1110S1 Undercounter Fridge
£245.00
Available to Order
Call 01952 613466 for availability
Call 01952 613466 for availability
- ColourSilver
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8050147622056
The Indesit I55RM1110S1 Undercounter Fridge offers efficient and reliable cooling solutions for your kitchen. With its sleek design and ample storage capacity, this fridge is perfect for small spaces. Its advanced features ensure optimal temperature control, keeping your food fresh and delicious for longer. Experience convenience with its user-friendly interface and adjustable shelves, making organization a breeze. Upgrade your kitchen with the Indesit I55RM1110S1 Undercounter Fridge and enjoy the perfect blend of style and functionality.
| Manufacturer | Indesit |
|---|---|
| GTIN | 8050147622056 |
| Colour | Silver |
| Model Number | I55RM1110S1 |
| Energy Rating | F |
| Product Type | Under Counter Larder Fridge |
| Product Category Group | White Goods |
| Noise Level | 41 dB |
| Net Total Capacity | 134 L |
| Net Refrigerator Capacity | 134 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Thermostat Available | Yes |
| Depth | 59.5 cm |
| Colour | Silver |
| Installation Type | Under Counter |
| Height (cm) | 83.8 cm |
| Key Feature 2 | 134L capacity |
| Key Feature 1 | Auto Defrost |
| Key Feature 3 | Reversible door |
| Features | Auto Defrost, 134L capacity, Reversible door |
| Product Dimensions | 83.8cm x 54cm x 59.5cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |

