Neff 44L Built-In Microwave Oven in Graphite Grey with Hotair Technology
£749.00
Available from 2nd June 2026
- Manufacturer Guarantee: 2 years
- EAN: 4242004282495
Neff C1AMG84G1B 44 Litres Built In Microwave Oven - Graphite Grey
| Manufacturer | NEFF |
|---|---|
| GTIN | 4242004282495 |
| Model Number | C1AMG84G1B |
| Product Category Group | MDA |
| Oven Type | Microwave Ovens |
| Microwave Power | 900 W |
| Net Main Oven Capacity | 44 L |
| Microwave Type | Combination Microwave |
| Number of Power Levels | 5 |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 33.6 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Weight | 39.1 kg |
| Shipping Height | 56 cm |
| Shipping Depth | 77 cm |
| Control Type | Knob Control |
| Depth | 57 cm |
| Colour | Graphite |
| Installation Type | Built In |
| Interior Light | Yes |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Product Range | Single Ovens |
| Width | 59.4 cm |
| Display Screen Type | LED Digital |
| Product Dimensions | 45.4cm x 59.4cm x 57cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |

