Sony HTA9_CEK Home Cinema System with Dolby Atmos & DTS:X
£1,599.00
Available to Order
Call 01952 613466 for availability
Call 01952 613466 for availability
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN4548736122017
Experience immersive audio with the Sony HTA9_CEK Home Cinema System. This cutting-edge system features Dolby Atmos and DTS:X technologies, delivering a truly captivating sound experience. Whether you're watching movies, gaming, or listening to music, this home cinema system ensures every sound is rich, detailed, and lifelike. Elevate your entertainment to new heights with Sony HTA9_CEK.
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736122017 |
| Model Number | HTA9_CEK |
| Product Type | Home Cinema System with Dolby Atmos & DTS:X |
| Product Category Group | CE |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 15 kg |
| Depth | 14.7 cm |
| Additional Information | 360 Spatial Sound Mapping Audio Feature |
| Colour | Grey |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 31.3 cm |
| Key Feature 2 | Four speakers |
| Key Feature 1 | 360 Spatial Sound Mapping |
| Key Feature 3 | Sound Field Optimisation |
| Features | 360 Spatial Sound Mapping, Four speakers, Sound Field Optimisation |
| Product Dimensions | 31.3cm x 16cm x 14.7cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |


