Zenith ZET605W 60cm Electric Cooker with Ceramic Hob - White
£369.99
In Stock - Local Delivery Available
Only 1 left
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8690842778636
The Zenith ZET605W 60cm Electric Cooker with Ceramic Hob in White is a versatile and stylish addition to any kitchen. This cooker offers a spacious oven capacity and a sleek ceramic hob for all your cooking needs.
Key Features:
- 60cm Electric Cooker
- Ceramic Hob
- Spacious Oven Capacity
- Stylish White Design
- Easy-to-clean Surface
- Multiple Cooking Functions
| Manufacturer | Zenith |
|---|---|
| GTIN | 8690842778636 |
| Model Number | ZET605W |
| Energy Rating | A |
| Product Type | Cooker |
| Product Category Group | MDA |
| Oven Type | Fan |
| Net Main Oven Capacity | 69 L |
| Oven Lining Type - Back | Enamel |
| Oven Lining Type - Sides | Enamel |
| Number of Ovens | 1 |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Height | 102.5 cm |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Control Type | Dial |
| Depth | 60 cm |
| Additional Information | Fan main oven and separate grill offers great flexibility, Large capacity 69 litre oven, 4 Zone Ceramic Hob, Steam cleaning in main oven helps to soften the dirt on the oven surface |
| Colour | White |
| Interior Light Type | Halogen |
| Hob Element Type | Ceramic |
| Main Oven Type | Fan |
| Key Feature 2 | 69 litre - large capacity |
| Key Feature 3 | 4 Zone Ceramic Hob |
| Levelling Legs | Yes |
| Features | Fan main oven and separate grill, 69 litre - large capacity, 4 Zone Ceramic Hob |
| Colour Group | White |
| Product Range | Electric Cookers |
| Width | 60 cm |
| Amp Rating | 32 |
| Height | 90 cm |
| Product Dimensions | 90cm x 60cm x 60cm |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |


